Жива історія


 Новий 2023/2024 навчальний рік розпочався в умовах війни, у часи, коли Україна витримує протистояння з потужною ворожою армією, платить за це тисячами людських життів. Перше заняття 1 вересня у Слов’янському фаховому коледжі індустрії та фармації було присвячене захисникам України, героїчним подвигам українських воїнів.

Під час підготовки до першого заняття викладачі коледжу скористалися матеріалами Регіональної
студентської науково-практичної конференції «Герої серед нас – 2!», яка відбулася 28 квітня 2023 року в режимі онлайн. За матеріалами конференції видано збірник наукових праць. Серед статей є дослідницька робота студентки групи Ф-22-19 Марії Верзілової «Наші Янголи–охоронці» про героїв зі Слов’янщини, які добровольцями пішли на фронт протистояти російській агресії. Вони
загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Один із цих героїв Олександр Коровний. Він закінчив наш заклад освіти, пішов добровольцем захищати рідний край і загинув під Бахмутом.

Використання матеріалів студентської конференції в освітньому процесі сприятиме зацікавленню до вивчення історії, бо представлені історичні матеріали ознайомлюють із темою сучасної російсько-української війни в погляді на її регіональний і людський вимір, з’ясовують внутрішні мотиви військовослужбовців і добровольців до захисту Батьківщини, сприяють емоційному інтелекту і критичному мисленню на прикладах героїзму воїнів-земляків.

               

Валентина Соловар, викладачка історії України

Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved