Марія Примаченко: сила творчості та жіночий погляд на світ

 

25 травня в рамках Всеукраїнської просвітницької кампанії IP Day 2023 в нашій групі був проведений захід за темою “Марія Примаченко: сила творчості та жіночий погляд на світ” на якому ми  разом з нашим куратором Тетяною Анатоліївною, обговорювали творчість та життєвий шлях цієї дивовижної по своїй суті людини. Були використані матеріали, що розроблені у творчій колаборації з Maria Prymachenko Family Foundation

На цьому заході я дізналась про життєвий і творчий шлях майстрині. Її роботами захоплювались видатні художники такі як, Пабло Пікассо, Марк Шагал та ін. Ім’я Марії Приймаченко було внесено до Всесвітньої енциклопедії мистецтва, її творча спадщина складає понад 3000 робіт.
Марія Оксентіївна дивовижно об`єднала у своїй творчості малюнок і живопис. Це – і живописна графіка, і графічний живопис водночас. Твори Марії Приймаченко свідчать про те, що за ними стоїть велика, різноманітна школа народного мистецтва, багатовікова культура народу.


Це ніби згусток емоційних вражень і від казок, і від легенд, і від самого життя. Також майстриня володіє бездоганним відчуттям ритму, її форми завжди добре узгоджені одна з одною. І водночас вони не статичні, а якісь особливо рухливі: рослини, навіть пелюстки квітів подані у взаємодії. Примаченко-поет реалізує себе у власних підписах до картин. Її образи завжди пов'язані з естетичними і морально-етичними настановами народу, з його мовним багатством. 

Анастасія Сергієнко

Коли я дізналася про  такого чудового творця як Марія Приймаченко, була вражена її картинами, творами і ще багато чим цікавим пов'язаним з цією талановитою жінкою. Я згадала, як майже кожні вихідні я проводжу в гарному місті Краматорськ та йду поруч з бібліотекою, де виставлені ілюстрації цієї неймовірної людини, і кожен раз не можу відірвати від них очей настільки вони яскраві і позитивні, що неможливо не посміхнутися.

 Даша Михайлюк

Мені дуже сподобався захід стосовно Марії Примаченко, тому що для нас дуже важливо дізнаватися більше про видатних людей України, особливо в наш час. Ми маємо знати більше про нашу культуру і наші культурні об‘єкти і захід на якому ми були сьогодні дає нам таку змогу. На заході ми стали більш обізнаними з теми українського мистецтва та вклад Марії Примаченко, про її особистий стиль, який захоплював багатьох. Також ми дізнались дуже корисну інформацію про авторське право. Я вважаю, що інформація була дуже гарно і оригінально представлена для нас.

Катя Концевич.

Марія Примаченко - це видатна українська художниця, яка зробила значний внесок у розвиток національного мистецтва. Її творчість відзначається оригінальним стилем та неповторними образами, що стали визначними для української народної творчості. Виховна година, що присвячена творчості Марії Примаченко, є дуже важливим для збереження та просування української культури. Він допомагає більш широкому загалу ознайомитися з творчістю художниці, її стилем та технікою, а також допомагає зберегти пам'ять про неї та її внесок у розвиток українського мистецтва. Я дізналась більше не тільки про творчість художниці, а й про реалізацію авторського права в Україні.

Діана Кравченко


Nick Kamnev - 2000-2022 All Rights Reserved