Конференція з медіаграмотності

        18 лютого у Слов’янському хіміко-механічному технікумі відбулася конференція за темою: «StopFake: будьте медіаграмотні». У конференції брали участь студенти групи Ф-20-29 із  заступником директора з виховної роботи Дудко Л.В. Наш заклад освіти підтримав національний проєкт з медіаграмотності “Фільтр” Міністерства культури та інформаційної політики спільно з Міністерством освіти і науки, які оголосили проведення першого Всеукраїнського уроку з медіаграмотності 17 та 18 лютого 2022 року в усіх закладах загальної середньої освіти України.

      Ця ініціатива стала частиною невідкладних заходів з консолідації українського суспільства, що були затверджені Указом Президента та постановою Уряду до Дня Єднання від 14 лютого 2022р.

“Проведення такого уроку – це історична подія для нашої країни. Урок не просто символічний. Інформаційні атаки з боку РФ відбуваються щодня, а саме медіаграмотність – це одна з найважливіших навичок для запобігання поширенню таких маніпуляцій та фейків”, – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

    Заняття  з медіаграмотності покликане привернути увагу молодого покоління до розвитку критичного мислення. Під час заняття Людмила Василівна  разом зі студентами проаналізували різноманітні способи розпізнавання фейків, види маніпуляцій в мережі та розглянули процеси створення новин.

     “Для Міністерства освіти і науки України це – знакова подія, яка започатковує зараз нову традицію. В часи відкритого доступу до інформації медіаграмотність – це не тільки навичка орієнтації в медіапросторі. Її мета – виховати в дитині критичне мислення, щоб вона змогла і сама навчитися, і в разі потреби іноді й своїм батькам підказати, як користуватися інформацією”, – наголосив Євген Баженков, директор Державної наукової установи “Інститут модернізації змісту освіти”.

  
Під час заняття викладач  поділилася корисними ресурсами для оволодіння знаннями, а також розповіла про основні принципи та правила медіаграмотності. Студентам це було максимально корисно та цікаво. 

 Навчальний матеріал з медіаграмотності –  містив готові  відео та презентацію з прикладами та поясненнями для студентів, а також практичні вправи з розпізнавання фейків, пропаганди та походження джерел інформації, вправи  які спрямовані на розвиток у студентів навичок критичного сприйняття інформації.


Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved