До річниці заснування рідного міста

 Слов’янськ, Слов’янськ! Як гарно ти
По річці Тору, по рівнині
Розкинув пишнії садки,
Квіти пахучі по долині
I так красуєшся собі! М. Петренко

Із нагоди відзначення важливої події в житті всієї слов’янської громади - 376 - ої річниці заснування рідного міста - у читальній залі технікуму підготовлена для користувачів виставка книг краєзнавчої та літературної тематики «Мій Слов’янськ – частинка України».

В історії Слов’янська є багато видатних особистостей, які жили в різні епохи й уславилися в різних сферах діяльності. Серед них – поети та прозаїки, композитори та музиканти, спортсмени та етнографи, воїни АТО. Пам’ять про них увічнено в монументах, меморіальних дошках та назвах вулиць.

На полицях бібліотечного стелажу розмістилися друковані матеріали про етапи розвитку нашого стародавнього і вічно юного міста, змістовним розділом виставки є літературні видання відомих слов’янських письменників та поетів -аматорів.


Слов’янськ - місто талантів. Наші земляки різних поколінь оспівували красу природи, історію рідного краю, і це було започатковано в далекі часи поетом-романтиком Михайлом Петренком.


Петро Кончаловський -
художник родом з Слов'янська, послідовник живописних традицій французького маляра Поля Сезанна. Головні жанри, в яких працював художник: портрет, пейзаж, натюрморт. Особливі здобутки П. Кончаловського в жанрі натюрморту.

Серед барвистих, ілюстрованих, з якісною поліграфією видань на виставці розміщено і скромні на вигляд матеріали з місцевих газет. Саме ці публікації ми вважаємо головною «родзинкою» експозиції.

Слов’янщина – величний край! Велич цього краю – в людях, які своїми справами прославляють нашу Україну!

Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved