6 травня у Слов’янському хіміко-механічному технікумі відбувся екологічний форум «Залучення молоді та створення системи громадського моніторингу стану навколишнього середовища».Природа - джерело краси, вона викликає в нас почуття радості, подиву. 
Чим багатша, красивіша природа, тим добріші люди, які мешкають там.

Посилання на відеоролики "Конкурс екологічних відео""

Щоб зберегти природу, потрібно її знати і любити. Зберегти красу в душі, запам’ятати, носити у серці і є культура людини. Все живе на землі має одну колиску, ім’я якій природа.


Думаєш в природі повна злагода

Елегійність, тиша голуба?

Ні, природа нам щодня нагадує,

Що в житті і спокій – боротьба.

Якщо ти віриш у майбутнє

В його прийдешність, у життя,

Дзвони у дзвони, кричи людям

Бо більш не буде вороття.

Віддай забуту свіжість травам

Відмий від бруду всі хмаринки,

Відреставруй нам синє небо

Та дощ крізь сито проціди.

Хай оживе вода Дніпрова,

Правічні височать дуби,

І хай полин, трава-чорнобиль

Не стане символом біди.

Пам’ятай, що людина – частина природи. Знищуємо природу – значить знищуємо самі себе.

Презентація реалізації проекту «ЕкоСіtу»


У листопаді 2019 року був розпочатий екологічний проект - станція екологічного метеомоніторингу повітря в районі технікуму, завершені основні роботи по встановленню та підключенню до української та іншим базам міжнародної сеті станцій.

Моніторинг повітря на той час здійснювався за наступними параметрами: концентрація пилу не менше 10 мкм, частинок менше 2,5 мкм, температура, вологість повітря та атмосферний тиск.

Вимірювання концентрації пилу проводилися спеціальним лазерним датчиком, метеорологічні показники - інтегрованим електронним. Всі дані обробляються мікропроцесором з wi-fi передавачем, й далі потрапляють на спеціальні сервери України та Німеччини.

У 2020 році наш проект спостереження за станом повітря отримав продовження. Завдяки підтримці Програми малих грантів ПРООН - ГЕФ «Залучення молоді та створення системи громадського моніторингу стану природного навколишнього середовища в громадах, що постраждали від бойових дій на Сході України» на будівлі технікуму були встановлені шість нових комплектів датчиків та забезпечено безперебійну передачу даних новим роутером. Параметри контролю повітря були значно розширені: крім раніше встановлених, запрацювали датчики контролю вмісту озону, аміаку, діоксиду вуглецю, монооксиду вуглецю, формальдегіду, діоксину сірки, діосиду азоту. На теперішній час зареєстрований спеціальний акаунт на сервері української спілки моніторингу повітря «ЕкоСіtу». Моніторинг стану атмосферного повітря став доступний кожному громадянину.

Мешканці міста, які не мають спеціальних знань та не можуть оцінити ступінь забрудненості повітря можуть скористатися підказкою, а саме АQS індексам якості повітря. За міжнародною класифікацією індекс якості повітря має значення від 0 до понад 300, або у кольоровому зображенні від зеленого до яскраво червоного.

Перейти до сторінки спостережень станції «ЕкоСіtу» Слов’янського хіміко-механічного технікуму дуже просто. Достатньо зайти на сайт нашого навчального закладу, прогорнути сторінку до банеру «Громадський екологічний контроль» та перейти на сторінку спостережень. Користуючись даним сервісом ви завжди зможете оцінити екологічний стан повітря нашого міста.


Підсумки голосування за улюблене відео 

«Молодь Слов’янська – за екологію"


І місце

Ф-19-29

Харченко Аліна

Колчина Аліна

Стиранець Єлизавета

Шнурко Софія

Підгорна Мілана

ІІ місце

Ф-19-19

Алтухова Аліна

Зозуля Владислав

Сергієнко Софія

Мельник Поліна

ІІІ місце

Е-19-19

Матвейчева Ярослава

ІV місце

Е-18-19

Цівковська Вероніка

Козирєв Владислав

V місце

М-19-19

Сотніков Дмитро

 

 

 

 

 


Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved