До Всесвітнього дня гудзика

«Всесвітній День ґудзиків», відзначають щорічно 16-го листопада. Він був засновано американською організацією National Button Society, започаткованою у 1938-му році.
Співробітники бібліотеки підготували виставку робіт із використанням гудзиків . Дехто з нас навіть не помічає, наскільки важливий цей елемент одягу. Найдавніші ґудзики або предмети, схожі на сучасні ґудзики, використовували далеко не для застібання, а лише як прикраси. Ґудзик був своєрідним предметом розкоші.
Завдяки старанню майстерних умільців, у світовій практиці такий виріб, як ґудзик давно став предметом колекціонування, а деякі унікальні екземпляри - навіть музейними експонатами. Досить великі зібрання ґудзиків найрізноманітніших зразків є у музеях Швеції, США, Польщі та Чехії. Одна з найбільших приватних колекцій, вважають, належить американцю Стівенсу, який проживає в містечку Бішопвіль (штат Південна Кароліна). Свою колекцію він почав збирати ще в 1983-му році. За іншими даними, найзначнішу колекцію ґудзиків у світі (близько 100 000) зібрали в іншому американському місті – Нью-Джерсі.
 


  


Nick Kamnev - 2000-2022 All Rights Reserved