Відкритий виховний захід з елементами тренінгу «STOP булінг»

Цього тижня у гуртожитку СХМТ проходив відкритий виховний захід з елементами тренінгу на тему: "STOP булінг". Вихователь гуртожитку Власенко Алевтіна Анатоліївна підготувала й провела цей захід з метою:
- формування негативного ставлення підлітків до таких понять, як буллінг, насильство, агресія та ін;
- формування навичок надання і отримання допомоги;
- формування толерантного ставлення до однолітків і дорослих людей;
- розвивати такі моральні якості, як терпимість до людей, доброта, милосердя, співчуття до жертв насилля, нетерпимість до будь-якого виду насильства.
Тема заходу досить актуальна, бо в Україні майже кожна друга дитина стає жертвою булінгу. Більшість з них соромляться, що стали жертвою знущань і нікому про це не говорять. Україна сьогодні – в першій десятці країн Європи за поширеністю цькувань. Минулого року 67% українських дітей були або жертвами, або кривдниками, або свідками булінгу. Чверть із них безпосередньо зазнали цькувань. 48% цих дітей нікому не розповіли про пережите.
Виховна година проводилась у вигляді гри з використанням психологічних прийомів та вправ: діти вчились відрізняти булінг від сварки, типового конфлікту, ознайомились з різноманітними проявами булінгу, виконали ряд вправ та поділились своїми міркуваннями відносно способів допомогти жертвам насилля, як фізичного, так і психологічно.

На вправі «Рука допомоги» підлітки запропонували свої варіанти підтримки того, хто опинився під натиском цькування. В ході «мозкового штурму» було визначено, до кого можна звернутися у разі булінгу.
Завершальною вправою для студентів були  «серця доброти», в яких потрібно було написати те, що може допомогти іншій людині зігріти її душу.
Ми сподіваємось, що студенти усвідомили, що було б набагато ліпше, якби люди замість булінгу робили щось добре один для одного.

Nick Kamnev - 2000-2022 All Rights Reserved