Літературно-музична година поетеси Людмили Дасів


7 травня у читальній залі Слов'янського хіміко-мехнічного технікуму відбулася зустріч студентів груп Ф1819, Е1719, Е1819 та Т1819 із поетесою рідного краю, людиною яку природа і батьки обдарували неоціненним багатством – багатогранним талантом.
У нас в гостях була відома українська поетеса, член Донецької обласної організації Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України», дипломантка творчих конкурсів «Книга Донбасу», «Лісова пектораль», авторка збірок віршів для дітей, надрукованих для незрячих читачів, («Ранок», «Калейдоскоп професій», «Абетка лікарських рослин») - дивовижна жінка-поет – Людмила Дасів.
Дійсно, ця жінка талановита буквально у всьому –в роботі, творчості, дружбі, любові. В цій українській берегині вдало поєднались і врода,і вдача.
Про себе Людмила Богданівна говорить так: «Народилась 21червня 1957року в м.Краматорську Донецької області в родині службовців. Росла, вчилася, працювала, в містах Краматорськ, Клайпеда(Литва), Дрогобич, Донецьк. У 1972р. вступила до політехнічного технікуму міста Клайпеда, який закінчила у 1976р. за професією технік – технолог обробки металів різанням. Багато років працювала на заводі НКМЗ м. Краматорськ – старшим техніком – технологом у відділу сварки. Твори пише з дитинства.
«Камертон», «Парадокс» - саме так названі збірки поезії Людмили Дасів, бо кожне слово її зворушливих віршів струменить живою любов’ю до життя, людей, рідного краю. Тому й домінує вона у збірці – ота велика, всеохоплююча любов.
Вірш  «Мамо» 
Я на коліна упаду
Думками в ноги, мамо,
Щоранку думкою прийду – 
Мені відкрита брама.
Я бачу докір,
Болю крик.
Ти інший вимір 
Спокій зник.
Людмила Богданівна систематично публікується у збірниках Клуба творчої інтелігенції м. Донецька «Светоч», «В мире знаний и чудес», а також на літературних сторінках газет м.Краматорська. Бере активну участь у конференціях, фестивалях «Пушкинское кольцо»(2008р), «Каштановий дом»(2008р), «Рыцари слова»(2010р), обласний конкурс ім..Сосюри В.М. «Срібні дзвони»(2011р). Стає дипломантом конкурсу «Книга Донбасу - 2010» у номінації «Дитяча книга». Пише авторські пісні.
Надзвичайно багатою, справжньою краєзнавчою скарбницею є поетична збірка Людмили Богданівни «Камертон». Спогади про найрідніших і найближчих людей – маму й тата, про друзів і однокласників, пам'ять роду, любов – корінь усього сущого на землі, історичне минуле, погляди на життя людини й митця, непідробний патріотизм – це все знайшло відображення у ліричних поезіях, піснях Людмили Дасів.
У 2018р. Людмила Богданівна стає Лауреатом Загальнослобожанської літературно – мистецької премії імені Михайла Петренка у номінації «Поезія». Донецька обласна організація Національної спілки краєзнавців України нагороджує Дасів Л.Б. нагрудним знаком «Михайло Петренко, 1817-1862» за вагомий особистий внесок у справу вшанування пам’яті поета М.М.Петренка.
Її вірші ніжні і пристрасні, задушевні і мелодійні, пройняті чарівною безпосередністю і щирим почуттям. Їх люблять діти, вони легко читаються і запам’ятовуються. Можна сказати, що це твори, які не старіють. 
Така вона, наша гостя, і в поезіях і в житті – щира і відверта, мудра і добра. Велика оптимістка, яка заряджає невичерпною енергією, позитивними емоціями, гарним настроєм. Та мабуть про свою творчість, свої успіхи, плани на майбутнє найкраще розповість сама поетка Людмила Богданівна Дасів.
Ми щиро вдячні Людмилі Богданівні, за те, що відвідала наш навчальний заклад та дала можливість нам вживу побачити та поспілкуватись зі справжнім талантом, відомою особистістю, яка прославляє наш рідний край на весь світ.

Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved