«Вишиванка й мова – диво калинове»


17 травня 2019 року у читальній залі СХМТ проходив відкритий виховний захід до Дня вишиванки та Дня слов’янської писемності й культури «Вишиванка й мова – диво калинове». Викладачі Андрієнко М.Ю., Васильківська Н.Г. та Стребіж Т.В. підготували й провели святкове дійство з метою ознайомлення студентів з історією виникнення та розвитку слов’янської писемності й культури, виховання шанобливого ставлення до національних традицій, поваги до мови свого народу, з метою розширення знання студентів про історію та символіку українського народного костюму.
Я вишию сорочку кольорову
Й по білім світі гордо в ній піду.
У ній зустріну пору світанкову
І щастя світле я у ній знайду.
Надія Красоткіна

Студенти першого та другого курсів із зацікавленістю слухали історії про Кирила та Мефодія, брали активну участь у мовних конкурсах, слухали народні пісні та із задоволенням фотографувалися в яскравих вишиванках.
Солов’їну, барвінкову,
колосисту — на віки –
українську рідну мову
в дар мені дали батьки.
Берегти її, плекати
буду всюди й повсякчас, —
бо ж єдина — так, як мати –
мова в кожного із нас!
Володимир Лучук
Тож пам’ятаймо: наша мова і наша вишиванка - величезне багатство, створене протягом віків українським народом, тисячами безіменних талановитих майстринь. Наше завдання – шанувати ці скарби, берегти, не розгубити їх, аби передати ці живі іскристі дива наступним поколінням.
Nick Kamnev - 2000-2022 All Rights Reserved