“Мереживо загадкової прози Миколи Гоголя"

Микола Гоголь народився 1 квітня 1809 року в селі Великі Сорочинці нинішньої Полтавської області, на українській землі, і тому має велике значення для української літератури. Гоголь прийшов у світ ранньої весни, коли в природі все ще тільки живе передчуттям справжнього розмаю, коли глибинна сила пружинить гілки дерев, і проліски в лісах прострілюють товщу торішнього листя.
Гоголь – це диво та загадка українського таланту. Писав переважно російською мовою, але його твори прославили Україну на увесь світ. Гоголь став святом! При самій лише згадці імені письменника обличчя людей стають світлішими і добрішими, очі нових поколінь – через простори часу квітнуть усмішками розуміння і вдячності.
Письменник залишив у спадок рідному народові неоціненний доробок з повістей і романів, драматургії та публіцистики. Такі твори, як «Тарас Бульба», «Мертві душі», «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Ревізор», «Вій», «Одруження», «Записки божевільного», можна поставити у ряд найвищих художніх досягнень світової літератури.
Усі ці книжки експонуються на нашій книжковій виставці. Тут також представлена література про життя і творчість Миколи Васильовича Гоголя, письменника, що належить до найбільш оригінальних майстрів слова всіх часів, і його ім'я ставиться поруч із видатними іменами українського слова.
Отож завітайте до нашої бібліотеки та відвідайте виставку “Мереживо загадкової прози Миколи Гоголя", яку пропонують Вам читальна зала та відділ абонементу. Ви почерпнете для себе багато нового та цікавого.
За думою дума роєм вилітає,
Одна давить серце, друга роздирає,
А третя тихо, тихесенько плаче
У самому серці, може, й Бог не бачить.
Кому ж її покажу я?
І хто тую мову
Привітає, угадає
Великеє слово?
Всі оглухли — похилились
В кайданах, байдуже!»
(Спогади про Тараса Шевченка. — К., 1982. — С. 158 — 159).

Nick Kamnev - 2000-2022 All Rights Reserved