Відпочинок студентів та викладачів

Відкриваємо Україну
  
Світ - це книга.
І хто не подорожував по ньому- прочитав у ній тільки одну сторінку
.
Августин Аврелій.  


Здавалось, що тільки нещодавно у Слов’янсьому хіміко-механічному технікумі закінчився навчальний рік, а вже не за горами Перше вересня. Отже, саме час підбити певні підсумки минулого навчального року та поділитись планами на майтубнє.
         Джерелом написання цієї статті є результат виховної роботи працівників технікуму, усе пережите, побачене, почуте протягом навчального року, нові враження та нові емоції як викладачів, так і студентів.
        

 Словянський хіміко-механічний технікум не єдиний навчальний заклад, де національно-патріотичне виховання знаходиться на першому місці у виховній роботі. Головною метою такого виховання студентів є формування свідомих громадян, патріотів України, прищеплення молоді національної свідомості, активної громадської позиції, високих моральних якостей. Отже, спираючись на мету національно-патріотичного виховання, викладачі здійснювали відповідну роботу протягом навчального року:  провели велику кількість виховних годин ( « Україна-єдина країна», «Єдність нації-національна ідея України» тощо),  займались оформленням куточків національної символіки у навчальних кабінетах, здійснили черговий випуск інформаційного бюлетеня «Україна-демократична країна» до Міжнародного дня демократії під керівництвом викладачів історії, проводили численні інформаційні години та віртуальні подорожі.  Отже, теоретичної роботи було зроблено багато. Але ж загальновідомо, що теорію слід закріплювати на практиці.
         Першим практичним кроком стала подорож до Львова. Куратор групи Ф-14-29 Говрас Олександра Володимирівна запропонувала студентам вирушити на Різдвяні свята до славетного міста. Вони залюбки погодились. Дебютна поїздка в цьому році видалась вдалою та надовго залишиться у памяті. У «місті лева» студенти ознайомились з традиціями святкування Різдва, відвідали визначні історичні місця та приїхали додому приємно враженими. Метою цієї поїздки було виховання любові до рідної землі, повага до історії, відновлення та збереження традицій, історичної пам’яті нашого народу.
        
Весна… І як в таку квітучу пору року всидіти вдома?! Тим паче, коли до Харкова приїжджає драйвовий «Океан Ельзи»! Ні краплі сумніву-обов’язково їдемо! Отже, група екологів Е-13-19 на чолі з куратором Дудко Людмилою Василівною вирушає до першої столиці України. Маючи час до початку концерту, скористались можливістю ознайомитись з етнографічними та історичними музеями міста. Також екологи не могли не відвідати Екопарк Фельдмана-чарівний куточок живої природи. А ввечері чекав десерт-незабутній концерт гурту  «Океан Ельзи», який перевершив усі сподівання та дуже вразив своєю атмосферою та енергією. Метою поїздки було культивування кращих рис української ментальності (працелюбності, індивідуальної свободи, глибокого зв’язку з природою).
         Викладачі-ентузіасти не збиралися на цьому зупинятись. Тим паче-влітку! Після закінчення навчального року, складання іспитів та заліків просто необхідно відпочити. 
А як формувати у студентів основні поняття про державу, націю, народ? Подивитись на власні очі, як живуть люди в різних куточках України. Отже, група з 13 студентів у супроводі 4 викладачів вирушає у чергову подорож-на Закарпаття! Шлях до цього мальовничого куточка пролягав через Київ. Отже, вже у столиці студенти дізнались багато нового та мали змогу побачити одразу всі визначні місця України, ознайомившись з композицією «Україна в мініатюрі». Далі чекав важкий шлях до міста Мукачеве. Але поїздка того була варта! Далі чекали п’ять днів дивовижної казки: неповторні ландшафтні композиції кожного куточка-і стрімких вершин, і глибоких долин, і прозорих озер, і кришталевих водограїв, і стрімких річок. Місцевий поет Федір Ньорба писав : « Хто хоч раз у житті побував на піднебесних вершинах українських Карпат, кому пощастило скупатись в чарах цього казкового довкілля, тому вже не звільнитися з полону приємних вражень від воістину Божих дарів!». Ця подорож стала кращим підтвердженням його слів.
         У  Мукачевому познайомились з основними памятками міста, з його вулицями та мешканцями. Далі відвідали Берегове, де побували у музеї, ознайомились з історією та особливостями міста, дізнались багато цікавого про місцевий етнос. У Береговому не тільки дізнавались , а й набирались сил-купались та відпочивали у термобасейні.  Сповнені сил та жаги до нових відкриттів поїхали до Ужгорода, звідки відправились у гори. Ця місцевість вразила подорожуючих великою кількістю замків або їх руїн, будова або перебудова яких припадає на ХІІ-XVII ст. У інтер’єрах збереглись цікаві архітектурні деталі, фрески, герби їх володарів тощо. Кожний замок був своєрідний і неповторний. Отже, вдалось на власні очі побачити будівельну техніку епохи Середньовіччя. 
         Протягом подорожі багато ходили, але ніякої втоми не відчували. Здавалось, що не йдеш, а летиш чи пливеш в океані цієї фантастичної краси. Ріка Уж, водоспад Шипіт, озеро Синевір-усе це полонило  та зачаровувало своєю кришталевою водою. Такі ж  прозорі і джерельця та криниці-тільки наблизився-і спраги вже немає. Навіть серед такого спекотного літа вода тут холодна.
         Слід зазначити, що відвідування усіх місць супроводжувались розповідями екскурсоводів цікавих легенд та фактів, які надавали ще більше вражень побаченому.
         Також дуже запам’ятався війсково-історичний комплекс на лінії Арпада-найбільший бункер України часів Другої світової війни.  Сьогодні це ще й найбільший бункер, який зберігся з тих часів на всій території Східної Європи. Відвідувачі мали змогу пройтись його тунелями та подивитись на власні очі облаштування. Масштаби та якість виконаних робіт у ньому вразили.
         Протягом подорожі  відвідали приватну сироварню, скуштували  багато сортів сиру, ознайомились з процесом виготовлення. Побували на єдиній в Україні фермі оленів у селі Іза.
         Варто відмітити та подякувати  усім людям, які супроводжували протягом поїздки, проводили екскурсії, приймали у себе, розповідали та знайомили з цим мальовничим краєм! Загалом у нас залишились дуже теплі та приємні спогади про місцевих мешканців, які з любов’ю та великою повагою прийняли нас у гості.
         В останній день купували  сувеніри  на пам’ять та збирались в дорогу. Говорять, що в гостях добре, а  вдома краще, але ж так не хотілось розлучатись з цим фантастичним, захоплюючим краєм та не менш чудовими його мешканцями.
         Повернувшись додому, переповнені вражень та емоцій, група викладачів вже планує наступні подорожі та поїздки в рамках національно-патріотичного виховання у новому навчальному році.
         Під час цьогорічних подорожей та поїздок вдалось не тільки відпочивати та дізнаватись багато нового, а й формувати у молодого покоління національну свідомість, виховувати любов та повагу до рідної землі, почуття патріотизму, культури міжетнічних відносин, знання історії свого народу, його звичаїв та обрядів.
 
       Викладачі          В.В. Чкалов 
                 Л.В. Дудко

Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved