Приєднуємося до акції «Здай батарейку – збережи природу»

За пропозицією директора технікуму Котлярова О.В. студенти групи Е-12-19, викладачі Камнєва В.Б., Камнєв М.М., лаборант технікуму Горбатко Н.Ю. ініціювали акцію зі збору відпрацьованих батарейок «Здай батарейку – збережи природу». Ними було зроблено спеціальний бокс, який розміщено у оформленому куточку для збору відпрацьованих батарейок. Мета акції – пропагування дбайливого та відповідального ставлення до навколишнього середовища.

Відпрацьовані батарейки й акумулятори – проблема, масштаби якої більші, ніж може здатися на перший погляд, адже із сміттєвого відра вони потрапляють на звалища, де під впливом різних чинників і природних процесів забруднюють довкілля. У них міститься значна кількість різних металів, зокрема літій, ртуть, кадмій, нікель, марганець, цинк, свинець.
На сміттєзвалищах під впливом атмосферних факторів елементи живлення швидко руйнуються, речовини, що є в їх складі випаровуються і вимиваються.
Через воду і повітря токсичні метали потрапляють в живі організми, в яких викликають ураження живих організмів, погіршують репродуктивні здатності та викликають генетичні зміни і ракові захворювання.
Лише одна «пальчикова» батарейка може забруднити важкими металами близько 20 квадратних метрів землі, а потрапляючи у підземні води, отруює 400 літрів води. З водою шкідливі елементи потрапляють у рослини та наш організм. Тому батарейки потребують спеціальної утилізації.
Для промисловості відпрацьовані батарейки — це сировина з високим рівнем концентрації цінних елементів — кольорових металів та мінералів.

Nick Kamnev - 2000-2022 All Rights Reserved